Change font size

Post a new topicPost a reply Page 1 of 1   [ 4 posts ]
Author Message
 Post subject: Συλλογοι η σχολες στα Μεσογεια
PostPosted: Mon Jul 27, 2009 2:25 pm 

Γεια σας, ειμαι καινουργιος στο φορουμ , αρα ζητω να με συγχωρεσετε αν το θεμα μου επρεπε να παει αλλου.

Λοιπον, λεγομαι Τασος ειμαι 35 ετων. Εδω και καιρο ψαχνω σχολες τζουντο στα Μεσογεια (Παιανια, Γερακας, Σπατα, Παλληνη, Κορωπι, Πικερμι). Τελος παντων τζιφος. Υπαρχει μια στη Ραφηνα που εστιαζεται σε παιδια μιασ και ειναι Ολυμπιακο αθλημα και θελουμε να φτιαξουμε και πρωταθλητες. Ειναι ομως λιγο αδικο να μην υπαρχει χωρος στο τζουντο και για μασ της προχωρημενης ηλικιας. Σιγουρα οταν ο γιος μου (που ειναι 2 τωρα) μεγαλωσει θα τον παω τζουντο, αλλα εγω?
Ουτε μια σχολη, ουτε ενα γυμναστηριο με τμημα ενηλικων. Στο Γερακα, διπλα στο Carrefour εχει Αικιντο μονο, που μπορει να ειναι πιο πολυ της "ηλικιας" μου και ειναι ωραιο και ξερω εχει κοινες ριζες, αλλα εμενα με ενδιεφερε παντα το τζουντο και μικρος δε μαγαλωσα με την οικονομικη ευχερεια. Τωρα ομως που μπορω , δεν υπαρχει. Μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος που ξερει τιποτα γυρω απο τις περιοχες που ανεφερα? Η τελος παντων κοντα εκει?

Ευχαριστω και συγγνωμη για τα πολλα λογια!
Ειλικρινως,
Τασος

Profile E-mail  

Post subject: Re: Συλλογοι η σχολες στα Μεσογεια
PostPosted: Thu Jul 30, 2009 5:36 pm 
Site Admin

Κατ' αρχάς σε καλωσορίζουμε στο φόρουμ......και σου ευχόμαστε επικοδομητικά ποσταρίσματα.....περιμένουμε από όλους εσάς που είστε μέλη και αγαπάτε το τζούντο αλλά και γενικότερα τις πολεμικές τέχνες να προσφέρετε ο καθένας ότι μπορεί στην μεγάλη αυτή κοινότητα που λέγεται πολεμικές τέχνες!
Ας περάσουμε τώρα στον προβληματισμό σου...ο οποίος είναι σωστός μιας και δεν υπάρχει σχεδόν τίποτα στις προαναφερθείσες περιοχές.
Έχεις ασχοληθεί με το τζούντο ή είναι η πρώτη σου επαφή? Δυστυχώς η μόνη λύση που βλέπω να υπάρχει και είναι λιγάκι μακριά από σένα είναι στην Κερατέα στο Γυμναστήριο''BODY ACTION-FITNESS CENTER'' το οποίο καλλιεργεί τις πολεμικές τέχνες γενικότερα αλλά και ειδικότερα το τζούντο τόσο σε επίπεδο ενηλίκων όσο και σε παίδων. Δάσκαλος εκεί είναι ο Γιάννης Βακατάσης, παλιός πρωταθλητής και γνώστης του αθλήματος.....οπότε σου συνιστώ ανεπιφύλακτα να πας αν είσαι διατεθειμένος να κάνεις μια μικρή θυσία (όσον αφορά το μεταφορικό).

Ο διαχειριστής

Profile E-mail  

PostPosted: Thu Jul 30, 2009 8:00 pm 

Σε ευχαριστω παρα πολυ. Μα παρα πολυ. Εχω ασχοληθει κανα 5μηνο με το Αικιντο. Δυστηχως το μεταφορικο (Ραφηνα σε αυτην τη περιπτωση και μενω Παιανια), με διελυσε. Ασε που η γυναικα θελει και να βοηθαω οσο γινεται με το μωρο. Αντε να μεγαλωσει να πηγαινουμε μαζι.

Αν και η Κερατεα ειναι λιγο μακρια ειναι η καλυτερη λυση. Αλλωστε για το τζουντο θα το κανω δεν υπαρχει περιπτωση. Θα καλοπιασω και τη γυναικα μου αφου ξερει οτι το θελω.Μια διευθυνση μονο αν γινεται (η και ιστοσελιδα ακομα καλυτερα αν υπαρχει). και εφυγα!

Ευχαριστω και παλι , τελειο το φορουμ σας αλλα και για την ευγενεια σας. Ισως μια τελευταια χαρη. Να βγαλουμε το λογο εξω οτι τα Μεσογεια θελουν τζουντο! Εχω τουλαχιστον 8 εως δεκα φιλους που μεγαλωσαμε μαζι και ενδιαφερονται ολοι. Βεβαια για Κερατεα δεν ξερω, αυτην την "τρελλα" την εχω μονο εγω μαλλον.

Γεια σας!!
Τασος

Profile E-mail  

PostPosted: Fri Jul 31, 2009 9:37 pm 
Site Admin

Φίλε Τάσο μόνο στην τρέλα σου μπορείς να επενδύσεις στην Ελλάδα-όχι μόνο εσύ αλλά και οι άλλοι δυστυχώς.
Παρεπιμπτόντως έχεις επισκεφθεί το Judo Portal: http://www.judo.com.gr ? Υπάρχει πολύ μεγάλη γκάμα από ότι έχει σχέση με το τζούντο. Στο φόρουμ εδώ αν πας στην ενότητα ''διαφημιστείτε δωρεάν'' θα δεις διαφήμιση του Γυμναστηρίου Body Action....... μπορείς να επικοινωνήσεις με τον Γιάννη Βακατάση στο κινητό του τηλ. (6944944799) και να του πεις ότι παίρνεις εκ μέρους μου (προβλέπεται σε κάποιο χρονικό διάστημα να μετακομίσω στην ευρύτερη περιοχή του Λαγονησίου και να αναλάβω το τμήμα του τζούντο εκεί.....μιας και ο Γιάννης είναι αδελφός μου....)
Ελπίζω να σε βοήθησα

Profile E-mail  

Post a new topicPost a reply Page 1 of 1   [ 4 posts ]